SOCIAL

25. 4. 2018

603

______________________________________________________________

MŮJ MALÝ IKEA HACK
______________________________________________________________


Naše nová předsíň byla celkem oříšek. Je to čtvercová místnost dost velká na to, aby se tam dala udělat provizorní zkušebna, malířský ateliér nebo třeba domácí fitko. Prostě taková místnost, kde si užíváte svých koníčků (né, že bych byla fitnesska). Jenže kámen úrazu je v tom, že chodba je spojovacím místem mezi všemi ostatními pokoji, tudíž každá stěna má minimálně jedny dveře, takže zas tak variabilní to s ní není (jak jsme velmi rychle zjistili). K dispozici je tedy jen jedna stěna (kterou vidíte na fotkách)... Všichni nám hrdinně radili, ať to vyřešíme vestavěnou skříní, že budeme mít úložný prostor vyřešen. Jenže ti chytráci neví, že my už zkušenost s vestavěnou skříní máme. Ono je sice fajn, že do ní narvete všechno, protože je nafukovací (alespoň ta naše bývalá byla a nechtěla jsem riskovat, že by ta nová byla zase). Do naší bývalé jednaplusjedničky jsme se stěhovali jen s gaučem a z ní? Nechtějte vědět, co se v takové vestavěné skříni všechno najde! Takže tenhle chytrý nápad jsme rychle zavrhli. 

Rozhodně jsem netoužila mít v chodbě něco takovéhoZ letgo jsme měli koupených pár kusů nábytku. O tom jsem vám psala TADY. Tak mě napadlo, že by se z toho TV stolku  za pětikilo dala udělat celkem fajn lavice (později jsem nechala na TV stolek alias lavici ušít podsedák v černé barvě s bílými puntíky). Vedle ní se postavil bílý botník BRUSALI a bylo. Abychom měli na co zavěšovat kabáty a bundy, ulovili jsme v zimních slevách EGEBY věšák z jysku (jak koukám, už není k mání). A předsíň byla jakštakš hotová

Pořád ale bylo nevyužité místo mezi věšákem a botníkem. Koumala jsem, jak místo zaplnit a jak vytvořit menší úložný prostor na klíče, kšiltovky, kabelky... Projížděla jsem stránky IKEA a vzpomněla jsem si, že kdysi se mi líbily závěsné tyče FINTORP. Původně jsem je chtěla do kuchyně na bylinky, ale jak už víte, to jsem vyřešila  jinak. Takže původně kuchyňská série nám doma slouží jako bezva úložný prostor v předsíni. A ten, kdo k nám zavítá, si ani nevšimne, že tam vlastně nemá být. A já se tak trošku tetelím, za tenhle IKEA HACK nápad. Můžete se samozřejmě inspirovat takovými nápady, zadáte-li tohle slovní spojení třeba na PINTERESTu.

Ufff, tohle byl asi nejdelší článek, který jsem na blog napsala a upřímně gratuluju všem, kteří ho dočetli až sem. Sama jsem netušila, že se o předsíni takhle rozvášním. 

Vymysleli jste si někdy taky takovou malou vychytávku? 

P O C H L U B T E        S E ! 
2 komentáře:

  1. Teda teď jsem sem na blog poprvé zabloudila a asi to není poslední komentář, co dnes píšu. Krása nesmírná.....

    OdpovědětVymazat